Tag chansen att avnjuta 2 dygn på paradiset Almåsa Havshotell.

Där kan du gå en promenad, bada i havet, besöka gymmet , bada i inomhuspoolen, knyta nya kontakter eller bara njuta av avslappning och god mat och dryck. Almåsa är en plats där du som synskadad kan göra saker på egen hand och känna dig oberoende av andra.

 

SRF Västmanland arrangerar bussresa till Almåsa för distriktets medlemmar. Avresa på förmiddagen tisdag den 22 och hemfärd eftermiddagen torsdag den 24 juli.

 

Pris för två dagar med bussresa, mat och del i dubbelrum 600 kronor

och enkelrum 800 kronor.

 

Begränsat antal platser. Synskadade medlemmar har första tjing. Stödjande medlemmar följer med som ledsagare. För att alla ska få ut så mycket som möjligt av resan, så är utgångspunkten att vi alla hjälps åt efter bästa förmåga.

 

Anmäl intresse för att delta senast den 15 mars

på telefon 021-83 05 12 eller e-post vastmanland@srf.nu

eller till ordförande Eva Söderström på telefon 073 947 61 52

 

Besked om du har kommit med och praktiska frågor kring resan meddelas inom 2 veckor efter sista anmälningsdag.

 

 

Varmt välkommen med din anmälan

Styrelsen SRF Västmanland